0ZRG0185FF1E
Mfr.Part #
0ZRG0185FF1E
Manufacturer
Bel Fuse, Inc.
Package/Case
Datasheet
0ZRG0185FF1E
Description
PTC RESET FUSE 30V 1.85A RADIAL
Stock
168
Manufacturer :
Bel Fuse, Inc.
Product Category :
PTC Resettable Fuses
Current - Hold (Ih) (Max) :
1.85 A
Current - Max :
40 A
Current - Trip (It) :
3.7 A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance - 25°C (Typ) :
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
30 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
90 mOhms
Thickness (Max) :
Time to Trip :
10 s
Type :
Polymeric
Voltage - Max :
30V